Ən təhlükəsiz messencer xidməti elan olunub
Ən təhlükəsiz messencer xidməti elan olunub"Artezio" şirkətinin ekspertləri 20-dən çox messenceri təhlil edərək istifadəçilər üçün ən təhlükəsiz messenceri müəyyənləşdiriblər. "Signal" messenceri təhlükəsizlik səviyyəsinə görə ilk yeri tutub.
"ICTnews" elektron xəbər xidməti "iz.ru" saytına istinadən yazır ki, mütəxəssislər "iOS" və "Android" sistemlərinin idarəetməsi altında işləyən messencerləri 30 parametr üzrə yoxlayıblar.
Şifrləmə protokolu və iki mərhələli audentifikasiya üzrə yüksək nəticə göstərmiş "Signal" messenceri birinci yeri tutub. "Wickr" messenceri ikinci, "Telegram" isə üçüncü yerdə qərarlaşıb.
"Facebook Messenger" ən təhlükəli messencer elan edilib.
Tarix: 6 Mar 2019 | Baxılıb: 969
Modem ilə Router arasındakı fərq və ya əlaqə (Məqalə)
Router'a Modem, Modem'ə Router deyirik əslində. Modem ilə Router arasındakı fərq nədir? Internet Service Provider firmalar Internet bağlantısı satarkən kampaniyalarının yanında
Bu icad xanımların ürəyincə olacaq - VİDEO
Xanımlar, bu xəbərə diqqət edin. İndi sizə tam ürəyinizcə olacaq bir icad təqdim edəcəyik. Unvan.az xəbər verir ki, Amerikalı mütəxəssislər qadınların köməyinə çatacaq yeni maşın hazırlayıblar.
İnformasiya və rabitə xidmətlərinin dəyəri real ifadədə 11,1% artıb. Bu ilin yanvar-may ayları ərzində Azərbaycanda informasiya və rabitə müəssisələri 644,4 milyon manatlıq xidmət göstərib ki, onun
"SpaceX" Beynəlxalq Kosmik Stansiyaya maneken-pilot göndərir
lon Maskın "SpaceX" şirkəti Beynəlxalq Kosmik Stansiyaya sınaq ekipajı göndərir. AZƏRTAC "Reuters" agentliyinə istinadla xəbər verir ki, "Dragon" adlanan pilot kapsulu