100 milyon dollarlıq daşınmaz əmlak dələduzluğu
ABŞ-ın Federal Ticarət Komissiyası (FTC) bu günə qədər ölkədə görülən ən böyük daşınmaz əmlak investisiya dələduzluğu hadisəsi ilə bağlı hərəkətə keçib. Federal Ticarət Komissiyası (FTC) Vaşinqtonda
Banklar güzəştli ipoteka kreditini dayandırıb
Hazırda İpoteka Fonduna müvəkkil olan 14 bankda adi ipoteka krediti üzrə aktiv növbə var. Unvan.az İpoteka Fonduna istinadən xəbər verir ki, yerdə qalan digər 16 müvəkkil bankda aktiv növbə yoxdur.
Bakıda evlər sürətlə ucuzlaşır
Daşınmaz əmlak bazarında keçən ildən müşahidə olunan qiymət artımı getdikcə aşağı enməyə başlayıb. Unvan.az anspress-ə istinadən xəbər verir ki, statistik məlumatlara görə, bu prosses aprel-may
Əmlak kralları bu ölkəyə axın edir
Çexiya bütün dünyanın daşınmaz əmlak investorlarını cəlb edir. Stabil iqtisadiyyati ilə seçilən ölkəyə investorlar axın edir. Belə ki, Çexiya Universitetlərinin məlumatına görə, 5 il ərzində Praqada
Bakıdakı yeni tikilən binalara "kupça"lar veriləcək
Yaxın gələcəkdə Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi (ƏMDK) yanında Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestri Xidmətinin mobil ofisləri əhatə dairəsini genişləndirəcək. Unvan.az-ın məlumatına görə, bunu Bakıda
Azərbaycanda mənzillərin tikintisi bahalaşdı
2015-ci ilin II rübündə tikinti işlərində qiymətlər əvvəlki rübə nisbətən 0,8% bahalaşıb. Unvan.az bildirir ki, bu barədə Dövlət Statistika Komitəsi (DSK) məlumat yayıb. Komitənin məlumatına görə,
Kirayədə qalanlar üçün sığorta tələbi
Azərbaycanda sığorta şirkətlərinin kirayə verilən evləri nisbətən baha sığortalanır. Səbəb isə ondan ibarət idi ki, kirayəşinlər ev sahiblərinə nisbətən qaldıqları evə qarşı daha məsuliyyətsiz
İpoteka krediti kimlərə verilib?
İndiyə qədər banklar 16 318 ədəd ipoteka krediti veriblər. Bunun 3681 ədədi güzəştli olub. Unvan.az Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, ipoteka kreditlərinin inzibati rayonlar üzrə