Tarix: 22 Oct 2015 | Baxılıb: 1738
Daşınmaz əmlakla bağlı yeni QAYDALAR
Azərbaycanda "Daşınmaz əmlak üzərində hüquqların dövlət qeydiyyatı üçün sənədlərin qəbulu, yoxlanılması və verilməsinin prosedur Qaydaları"nın və "Daşınmaz əmlakın təsvirinə, bu əmlak
Ev almaq istəyənlər bu xəbəri mütləq oxusun!
"Vətəndaşlar Mənzil-tikinti kooperativləri ilə bağlı ehtiyatlı olsunlar. Tanımadığı şəxslərlə əlaqəyə girməsinlər. Tikilməkdə olan mənzillərin vahid reyestrinin aparılmasına dair təkliflər
Mənzil bazarında kəskin bahalaşma
60 min manatlıq evin qiyməti 100 min manat oldu. Mənzil bazarında bahalaşma deyil, durğunluq müşahidə olunur. Bu sözləri 365.az-a daşınmaz əmlak bazarı üzrə ekspert Nüsrət İbrahimov bildirdi.
"Kupça"sı olmayan evlərə görə əmlak vergisi ödənilirmi?
Azərbaycanda bəzi bələdiyyələr xüsusi mülkiyyəti təsdiq edən sənədi ("kupça") olmayan fərdi evlərin sakinlərinə müraciət edərək onlardan əmlak və torpaq vergisinin ödənilməsini tələb
Mənzil alarkən aldanmaq istəmirsinizsə, buna əməl edin
Son illər vətəndaşların üzləşdiyi ən aktual problemlərdən biri də yeni tikilən binalardan mənzil alarkən aldanmaları, bir mənzilin eyni vaxtda bir neçə vətəndaşa satılması məsələsidir. Unvan.az-ın
İpoteka krediti ilə bağlı yeni təklif
İpoteka krediti təklif edən bankların əksəriyyəti bu aydan ilkin ödəniş məbləğini artırmaqla risklərini sığortalamağa çalışırlar. Əgər əvvəllər adi və sosial ipoteka krediti təklif edilən zaman
Obyekt satanların nəzərinə! Qaydalar dəyişir
Azərbaycanda daşınmaz əmlakın satışından vergi tutulması qaydaları dəyişəcək. Bu barədə Vergilər Məcəlləsinə edilən dəyişikliklərdə nəzərdə tutulur. Məcəlləyə dəyişikliklər Milli Məclistərəfindən
100 milyon dollarlıq daşınmaz əmlak dələduzluğu
ABŞ-ın Federal Ticarət Komissiyası (FTC) bu günə qədər ölkədə görülən ən böyük daşınmaz əmlak investisiya dələduzluğu hadisəsi ilə bağlı hərəkətə keçib. Federal Ticarət Komissiyası (FTC) Vaşinqtonda
Yeni dövlət agentliyi yaradıldı
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi yanında Daşınmaz Əmlakın Kadastrı və Ünvan Reyestri Xidməti ilə Torpaqların Dövlət İdarəetməsinin Təşkili üzrə Dövlət Agentliyi yaradılıb. Bu, Azərbaycan prezidenti